Antspaudas nebėra privalomas

Antspaudas nebėra privalomas

Įsigaliojus civilinio kodekso pakeitimams, nuo 2013.07.13 turėti įmonėms (UAB, MB  it t.t.). Nebent antspaudą  turėti nustato prievolė steigimo dokumentuose ar steigimo įstatuose.  Visais kitais atvejais užtenka įmonės vadovo parašo, kuris turi lygiai tokią pačią juridinę galią kaip ir antspaudas.

imone-su-antspaudu-antspaudas-neberea-privalomas

LR civilinis kodeksas numato, kad dokumentai turi būti patvirtinti įmonės antspaudu. Tik tais atvejais, jei prievolė turėti antspaudą nurodoma juridinio asmens įstatuose ar steigimo dokumentuose.

Įmonės, kurios yra įsteigtos elektroniniu būdu, neprivalo turėti antspaudo. Kadangi jos yra steigiamos pagal pavyzdinę steigimo dokumentų formą, o šiose formose reikalavimas antspaudui nėra reglamentuojamas.

UAB, MB ir kitoms įmonėms įstatai ar nuostatai yra privalomas dokumentas veiklai vykdyti. Ir dažnai įmonės šiuose dokumentuose nurodo, jog naudoja antspaudą. Jeigu šis veiksmas yra padaromas, tuomet įmonė privalo daryti taip, kaip parašyta įstatuose ar nuostatuose – naudoti antspaudą. Jeigu atsitinka taip, kad įmonė nebenori naudoti antspaudo, tuomet ji turi pakeisti įstatus ar nuostatus.

admin